• acilistatistik

SPSS

En son güncellendiği tarih: 5 Tem 2019

Spss programı nedir?SPSS= Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı
SPSS programı temel olarak anket verilerinin analizlerini yapmak için sosyal bilimlerde yaygın olarak kullanılması dışında, sağlık bilimleri, fen bilimleri ve diğer alanlarda elde edilen bazı ölçümlerin analiz edilmesi için kullanılır.  Genel olarak program ve menüleri oldukça basit olarak görülse de, programı istatistik bilgisi olmadan kullanmak ve veri analizlerini gerçekleştirmek oldukça zordur. Program temel olarak analizleri yapıp sonuçları döküm olarak verir. İstatistiksel bilgi bu alanda ortaya çıkar ve sonuçlardaki kritik değerlerin yorumlanması, hangi değerlerinin önemli olduğunun belirlenmesi gibi detayların bilinmesi gerekir. Ama esas uzmanlık ise bu sonuçların araştırma raporuna dökülmesi ve analiz sonuçlarının güzel ve açıklayıcı bir dil ile yorumlanmasıdır.

16 görüntüleme

© 2014 by Deniz. 

Bilimsel araştırmalarda istatistik bölümlerinin hazırlanması için destek verilmektedir. Temel olarak hizmetimiz çalışmanızda amaç ve hipotezleriniz doğrultusunda veri  analizlerinizi gerçekleştirip,  tablo ve yorumlar ile sonuçları en anlaşılabilecek düzeyde sunmaktır. Bu süreçte bilimsel yöntemleri ile verileriniz çözümlenip çalışmalarınızın tamamlanmaktadır. Herhangi bir düzenleme ve düzeltme konusunda ise en hızlı şekilde size dönüş yapılmaktadır.

 

Çalışmalarınız bizzat uzman istatistikçiler tarafından yapılıp, başka kişilere taşere edilmemektedir. Yani çalışmanız ile ilgili olan sorularınızı ve isteklerinizi bizzat çalışmayı yürüten analist ile görüşebilirsiniz. Çalışmalarımız sonunda sizin memnuniyetiniz bizim için önemlidir. Akademik çalışmalarda bulgular (istatistik ve analiz kısmı) oldukça önemlidir. Çalışmanızın sonuçlarının en doğru ve en açıklanabilir düzeyde sunumu çalışmanızın kalitesini artırırken, araştırmacının bu süreçleri kolay atlatmasını sağlamaktadır. Biz www.acilistatistik.com olarak bu süreçlerde size sonuna kadar destek olmayı taahhüt ediyoruz.